بلاگوردپرس

چند درصد سایت های دنیا وردپرسی هستند؟

 

*این مقاله با همکاری مجموعه راست چین جمع آوری شده است.

در این مقاله آخرین آمار سال ۲۰۲۲، مربوط به این موضوع که ” چند درصد سایت های دنیا وردپرسی هستند “ را به شما ارائه می دهیم. این داده ها از منابع معتبری که داده سایت های مختلف بخصوص وبسایت های وردپرسی را جمع آوری می کنند، به دست آمده اند. بدون شک از این آمار و میزان محبوبیت وردپرس شگفت زده خواهید شد!

شنیده ها حاکی از این اند که…

وردپرس محبوب ترین و پرطرفدار ترین سیستم تولید محتوا یا CMS در دنیاست. مواردی مثلOpen Source بودن، بروز بودن آن، توسعه پذیری و از همه مهم تر راحتی کار با آن همه و همه در محبوبیت آن دخالت دارند.

وردپرس بیش از هر CMS دیگری برای ساخت وبسایت ها، راه اندازی وبلاگ و فروش محصولات آنلاین استفاده می شود. برای دیدن آمار استفاده از وردپرس و دیگر آمار های مربوطه به خواندن مقاله ادامه دهید.

آمار استفاده از سایت های وردپرسی

سهم وردپرس از بازار در ۲۰۲۲

طبق آمار منتشر شده از W3Techs، حدود ۴۳% از کل وب سایت های دنیا با وردپرس طراحی شده اند. اگر بخواهیم این آمار را فقط درباره سایت هایی که به وسیله CMS ها ساخته شده اند بررسی کنیم، آمار استفاده از وردپرس بسیار بیشتر می شود تا جایی که به عدد ۶۴٫۳% می رسیم!

آمار استفاده از ورژن های مختلف در وردپرس

با بررسی این اعداد و مقایسه آمار استفاده از وردپرس با دیگر سیستم های مدیریت محتوای محبوب یعنی Shopify, Wix, Squarespace, Joomla متوجه می شویم که هیچ رقابت جدی در بین آن ها وجود ندارد.

نگاهی به جالب ترین آمار وبسایت های وردپرسی

 1. ۶۴ میلیون وبسایت با وردپرس طراحی شده اند. Internet Live Stats)، ۲۰۲۲(

هیچ عدد قطعی و دقیقی درباره آمار استفاده از وردپرس یا کل وب سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند، نیست. اما طبق آمار حدودی و البته محافظه کارانهNetCraft  از تمام ۱۵۰ میلیون وبسایت فعال، ۶۴ میلیون وبسایت های وردپرسی هستند. این یعنی از هر ۵ سایت دنیا ۲ عدد وردپرسی است.

 1. در ۶ ماه اولیه سال ۲۰۲۲ تعداد ۱٫۱ میلیون وبسایت وردپرسی طراحی شده اند. (BuiltWith، ۲۰۱۵)

یک نظر سنجی که سال ۲۰۱۵ در مورد استفاده از CMS وردپرس بود، نشان داد که ۱٫۱ میلیون از دامنه های ثبت شده در نیمه اول سال ۲۰۱۵ با وردپرس راه اندازی شدند. درست است که این آمار برای چندین سال گذشته است اما می توان تصور کرد که آز آنجایی که سهم بازار وردپرس در طی این چند سال افزایش پیدا کرده است، امروزه این تعداد به بیش از ۱٫۱ ملیون دامنه در ۶ ماه رسیده است.

 1. ۳۶٫۲۸% از برترین وبسایت های دنیا از وردپرس قدرت گرفتند. (BuiltWith، ۲۰۲۲)

طبق داده های BuiltWith، وردپرس بیش از ۳۶ درصد از سایت های دنیا مثل Sony Music، TechCrunch، TED Blog  و Snoop Dogg را در اختیار دارد. وبسایت هایی برتر سایت هایی هستند که بیشترین ترافیک و بازدید را دارند.

 1. در هر ثانیه ۲۷ پست در وبسایت های وردپرسی نوشته می شود. wordpress.com)، ۲۰۲۲(

در دنیای وب، هر ثانیه ۲۷ عدد پست توسط سایت های وردپرسی ساخته می شود. شاید در نگاه اول این عدد کوچک به نظر برسد اما وقتی مقیاس را کمی بزرگتر کنیم متوجه می شویم که در هر ماه ۷۰,۰۰۰,۰۰۰ پست در سایت های وردپرسی نوشته می شود.

 1. ۸۰ تا ۹۰ درصد خطاهایی که ربات های گوگل با آن مواجهه هستند در سایت های وردپرسی رفع شده اند. (mattcutts)

خانم Matt Cutts رئیس اسبق بخش وب اسپم گوگل در رویدادی گفته است:

سایت های ساخته شده با وردپرس می توانند در نتایج جستجو رتبه بالاتری را کسب کنند، زیرا ۸۰ تا ۹۰ درصد از مشکلات خزیدن ربات های گوگل را برطرف کرده است. این بدان معناست که وردپرس سئو دوستانه است.

 1. وردپرس برای ۱۲ سال متوالی بیشترین و سریع ترین رشد را در بین تمامی سیستم های مدیریت محتوا داراست. (W3Techs، ۲۰۲۲)

بر اساس داده های وبسایت W3Techs و آمار استفاده از وردپرس، وردپرس سریع ترین رشد را در بین تمام CMS ها ( از سال ۲۰۱۰ تا کنون ) دارد. در سالی که گذشت وردپرس بیشترین تعداد وب سایت ها را در مقایسه با دیگر رقیبان خود بدست آورد و شتید برای تان جالب باشد که وردپرس نسبت به سال ۲۰۲۰، ۹٫۳% افزایش کاربر داشته است.

 1. ۲۰٫۱% از کل وب سایت های وردپرسی از ووکامرس استفاده می کنند. (W3Techs، ۲۰۲۲)

در هفتمین مورد از مقاله چند درصد سایت های دنیا وردپرسی هستند، باید اشاره کنیم که ووکامرس در بین تمام افزونه های وردپرسی بیشترین تعداد استفاده و دانلود را دارد. ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز وردپرسی است که مناسب سایت های فروشگاهیست که محصولات فیزیکی ارائه می دهند.

آمار استفاده از ورژن های مختلف در وردپرس

افزونه المنتور با ۱۸٫۵% درصد در رتبه دوم قرار دارد. المنتور حرفه ای ترین پلاگین صفحه ساز وردپرسی است که در بین کاربران و طراحان سایت ایرانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. افزونه النمتور دارای دو نسخه رایگان و پولی است که نسخه پولی یا Pro قابلیت های بسیار بیشتری دارد.

پیشنهاد: خرید المنتور با مناسب ترین قیمت

 1. بیش از ۶۰,۰۰۰ افزونه رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد. (wordpress.org، ۲۰۲۲)

تا این لحظه تعداد ۶۰,۱۳۵ افزونه رایگان در مخزن وردپرس ثبت شده است که هر کدام از آن ها قابلیت های جدیدی را به وبسایت های وردپرسی اضافه می کنند.

تا جایی که نیاز به قابلیت های حرفه ای افزونه های PRO و پولی وردپرسی نداشته باشید، پلاگین های رایگان نیاز های شما را برطرف می کنند. مثلاً اگر به یک سیستم نظر سنجی و ارسال تیکت نیاز دارید و می از ظاهر ساده پیشخوان مدیریت وردپرس و ووکامر خسته شده اید، مجموعه ای از افزونه پنل کاربری نیاز شما را برطرف می کنند.

 1. بیش از ۱۰,۰۰۰ قالب و پوسته رایگان در وردپرس وجود دارد. (wordpress.org، ۲۰۲۲)

در مخزن وردپرس تعداد ۱۰,۱۵۱ قالب و افزونه رایگان ثبت شده است. قالب های محبوب و معروفی مثل Astra،PopularFX ، Kadence وOceanWP که هر کدام حداقل +۱۰۰,۰۰۰ دانلود و نصب شده اند.

قالب ظاهر زیباتری نسبت به آن چه که در نگاه اول بعد از نصب وردپرس می بینید به سایت شما می بخشد. قالب ها طراحی شده اند تا به راحتی و تنها با زدن چند کلیک ظاهر سایت را تغییر دهید. مثلاً اگر می خواهید یک سایت وردپرسی شبیه به “دیجی کالا” داشته باشید، با صرف هزینه کمی قالب دیجیکالا را تهییه کنید و در عرض چند دقیقه ظاهر سایت خود را به دیج کالا تبدیل کنید.

 1. میانگین قیمت قالب های پولی ممتاز وردپرس ۷۷٫۵۷ دلار است. (Scepter, 2020)!

میانگین قالب های پولی ممتاز وردپرسی ۷۷٫۵۷ دلار است ( +۲ میلیون تومان ). قالب های ممتاز عملکرد، انعطاف پذیری و ویژگی امنیتی بیشتری نسبت به دیگر قالب ها دارند. این رقم برای ما ایرانیان، نسبتاً زیاد است. در حالی که برای خرید قالب سایت در سایت راست چین با مبلغی کمتر از ۵۰۰,۰۰۰ تومان به تمامی قالب های محبوب دنیا و محصولات ایرانی دسترسی خواهید داشت.

 1. ۵۷٫۸% از سایت های وردپرسی از نسخه ۶ وردپرس استفاده می کنند. (W3Techs، ۲۰۲۲)

از بین تمام وبسایت های وردپرسی موجود، ۵۷٫۸% نسخه ۶ وردپرس را نصب و فعال دارند. بروز بودن وردپرس آمار هک سایت های وردپرسی را بسیار کاهش می دهد، تا جایی که تیم وردپرس به صورت فعال در حال باگ گیری از وردپرس هستند و در نسخه های جدید تمام باگ ها و مسائل امنیتی را رفع می کنند.

نتیجه گزارش آمار استفاده از وردپرس

نتیجه گزارش آمار استفاده از وردپرس

امیدواریم که گزارش “چند درصد سایت های دنیا وردپرسی هستند” به شما کمک کرده باشد تا اطلاعات مفیدی را درباره وردپرس بدست آورده باشید. وردپرس تاکنون یک انتخاب عالی برای میلیون ها صاحب سایت بوده تا بتوانند به اهداف خود دست یابند.

یک وبسایت وردپرسی می خواهید اما نمی دانید چگونه و از چه طریقی اقدام کنید؟ از خدمات رایگان و مشاوره با پشتیبانان وردپرس راست چین استفاده کنید؛ آن ها به رایگان دوره آموزش وردپرس را در اختیار شما قرار داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا