بلاگوردپرس

نگاهی کلی به چرایی یادگیری وردپرس

وردپرس در سال ۲۰۰۳ صرفاً برای اهداف وبلاگ نویسی راه اندازی شد. از آنجایی که این CMS، منبع باز(open source) است، بسیاری از توسعه دهندگان در سراسر جهان شروع به کار بر روی وردپرس و اضافه کردن ویژگی های اضافی به آن کردند. بیش از ۳۴ درصد از وب سایت های موجود در اینترنت با این CMS ساخته شده اند. چراکه طراحی سایت با وردپرس کار راحت و جالبی است. تعداد زیادی قالب وردپرس تا حد زیادی کار طراحی سایت را راحت کرده و هرگسی در کمتر از یک هفته میتواند یک سایت حرفه ای برای کسب و کار خود داشته باشد و پس از آن به مسائل دیگر آن مثل سئو بپردازد.

تا دسامبر ۲۰۱۸ وب سایت های ساخته شده با وردپرس بیش از ۲۲ میلیارد بازدید ماهانه داشتند. این سیستم مدیریت محتوا در سال ۲۰۱۹ موفق شد بیش از ۶۰ درصد از وب سایت های ساخته شد با استفاده از CMS ها را به دست آورد و در حال حاضر بیش از ۷۵ میلیون وب سایت را راه اندازی می کند. سایت های وردپرسی را به راحتی می توان با افزونه وردپرس بهینه سازی کرد و تجربه کاربری را با آن بالا برد.

با این حال، وردپرس تنها سیستم مدیریت محتوا (CMS) موجود نیست. دروپال و جوملا هر دو CMS معروفی هستند که با وردپرس رقابت می کنند. وردپرس بیش از ۱۴۰ میلیون دانلود داشته است، در حالی که جوملا و دروپال با ۳۰ و ۱۵ میلیون دانلود در حال تعقیب آن هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا